Online půjčka a úvěr, ale jsme dostatečně moderní?

Avatar Szilárd Bodon
2019. Únor 11.

K požádání o online půjčku nebo úvěr už skoro stačí jen jeden smartphone s připojením na internet. Čas potřebný pro podání žádosti a schvalovací proces se mohou zkrátit, ale některým věcem bychom měli věnovat zvýšenou pozornost.

Existuje mnoho lidí, zejména představitelé starší generace, kteří vyrůstali v době, kdy čekání na úřadech bylo samozřejmostí. Tito lidé se teprve seznamují z možnostmi online vyřízení půjček, a proto raději vyřídí všechno osobně, na pobočce finanční instituce.

Naopak, mladá generace se nejprve informuje na internetu a hledá efektivní a rychlé řešení mezi mobilními aplikacemi. Trend ukazuje, že počet uživatelů, kteří aktivně využívají bankovní aplikace, každoročně roste rychlým tempem. Důsledkem toho i trh online půjček začal velmi rychle růst.

 

Banky žijí v současnosti a připravují se na budoucnost

V odpovědi na tyto nové digitální výzvy se v bankovním sektoru objevuje stále více online úvěrových produktů a dalších služeb, které jsou v důsledku složitějších bezpečnostních opatření pro uživatele výzvou.

 

Online bankovní aplikace a další možnosti bankovnictví by měly poskytnout dobrý uživatelský zážitek, jinak by nebyly populární

Navíc domácí nebo mobilní bankovnictví, otevření účtu online, otázky týkající se cenných papírů nebo žádost o úvěr nebo půjčku lze bezpečně vyřídit online několika kliknutími. Tyto zjednodušení bankovnictví jsou stále častěji používány zákazníky online a směřují klienty na tuto cestu, která je pro ně výhodnější, rychlejší a pro banky levnější.

 

Na vybavení půjčky dnes stačí už jen smartphone s připojením na internet

Digitalizace a stále více bankovních aplikací nám pomáhají v tom, abychom mohli používat co nejvíce bankovních funkcí online.

Výsledkem této modernizace je, že proces žádosti o půjčku se zkrátí, a tím se výrazně zkrátí čas přístupu k penězům. Mladí lidé a lidé ve středním věku, kteří mají velmi málo času, ve velkém počtu využívají tyto online služby. Ve většině případů stačí mít u sebe občanský průkaz, kterým prokážeme svou totožnost během video identifikace. Kameru totiž máme na našich zařízeních.

 

Půjčka online i pro neklienty. Některé banky to už nabízejí

Některé banky již nabízejí online půjčky i pro neklienty. Jsou dostupné nejen reprezentativním zákazníkům z vlastní klientely, ale i klientům jiných bank.

Je pravda, že v současnosti je výška žádané částky obvykle nižší než částka požadovaná v pobočce banky. O některé typy úvěrů stále není možné požádat online z legislativního důvodu. Ale o bezúčelovou půjčku už požádáme z mobilu online.

 

Pobočka banky na tabletu: to bude budoucnost

Už se můžeme setkat s bankami, které začaly své působení výhradně jako internetové banky. Samozřejmě, klasické banky nabízejí skoro všechny své služby i přes internetbanking.

 

Online půjčka namísto vyplňování papírových žádostí

Dnes je směr, kterým jde digitální bankovnictví, jednoznačný. Namísto vyplňování a tisknutí hromady papírů jsou všechny dokumentace digitální, bezpečně uložené na vzdálených serverech. To je budoucnost, pro mladé to je samozřejmostí, pro ostatní možná novinkou a pro nejstarší zase nepochopitelnou věcí.

 

Online kalkulátor ke srovnání online nabídek půjček

Před požádáním o online půjčku je vhodné navštívit některou porovnávací stránku, například instacash.sk, abychom našli nejvýhodnější nabídku.

Nové články

Odborný obsah