Levná půjčka, požádejte o ni takto

Avatar Szilárd Bodon
2019. Únor 14.

Opravdu potřebujete rychlou pomoc, ale vaše zdroje jsou nedostatečné? Řešením je levná půjčka.

V životě je mnoho situací, kdy potřebujeme nějakou vnější finanční pomoc. Existují lidé, kteří chtějí nový byt, auto, ale levná půjčka může být potřebná i na vyřešení zdravotních problémů.

Někteří z nás mohou náhlé náklady vyřešit s pomocí rodiny. Raději dlužíme rodinnému příslušníkovi než bance. Ale co když si od rodiny nemůžeme půjčit? V tomto případě nastane krok, kterému by se většina z nás nejraději vyhnula. Začneme hledat výhodnou – nebo akceptovatelnou – půjčku.

 

Půjčka – rozumná volba

Co vám napadne, když zmíníme bezúčelovou půjčku? V první řadě zřejmě to, že půjčka je možná jedním z nejpopulárnějších řešení. Můžeme říci, že je v módě být zadluženým. Mnoho lidí zvolí půjčku, aby si mohli koupit věc, po které touží. Tím, že se úrokové sazby v nedávné době snižovaly, půjčky začaly být přitažlivé. Kvůli některým vlastnostem půjček o nich začali uvažovat i ti, kteří by předtím vůbec nebyli ochotni se zadlužit. Které vlastnosti to jsou?

  1. Bezúčelová půjčka. Nejlepší vlastností neúčelové půjčky je to, že její použití netřeba dokladovat, půjčené peníze můžeme použít na cokoli. Není nutná žádná dokumentace ani administrace.
  2. Nízká hodnota RPSN. Dané nabídky půjček jsou srovnatelné pomocí ukazatele RPSN – roční procentní sazba nákladů. V každé bance jsou velmi odlišné nabídky. Pokud chceme porovnat půjčky a vybrat tu nejvýhodnější, vyplatí se navštívit nějakou porovnávací stránku, jako například instacash.sk, a porovnat RPSN daných nabídek. Pokud se částka a doba splatnosti půjčky shodují, RPSN s nejnižším procentem bude nejvýhodnější nabídka. Proto používáme RPSN a ne úrokovou sazbu, protože RPSN zahrnuje ostatní poplatky, nejen úroky. Více o významu RPSN naleznete na stránce instacash.sk kliknutím sem.
  3. Nízká měsíční splátka. Velikost měsíční splátky výrazně závisí na výši půjčky a délce doby splácení. Pokud si vybereme optimální kombinaci těchto parametrů, splácet měsíční splátky pro nás určitě nebude problém.

Jak mohu požádat o půjčku nejrychleji?

Pokud chceme získat co nejrychleji požadovanou sumu, nejjednodušší je, abychom se obrátili na naši banku, kde vedeme běžný účet. Oni totiž mají kompletní přehled o naší finanční situaci, výši příjmů, platebních zvyků atd. Pokud má naše banka jen nevýhodné nabídky, vysoké úrokové sazby, vyplatí se informovat u jiných poskytovatelů.

 

Půjčka a neviditelná úskalí

Podobně jako všechny úvěry, i bezúčelová půjčka může mít určité nástrahy. Pokud se jim vyhneme, můžeme být s naší novou půjčkou velmi spokojeni. Poskytovatelé nám v poslední době nabízejí možnost vyřídit kompletní půjčku online, bez návštěvy pobočky. Někteří nám nabízejí i video identifikaci. Za žádost online můžeme dostat i nějaké slevy ve formě nižšího úroku nebo bezplatného pojištění.

 

Která půjčka je nejlepší?

Akční nabídka, která vypadá velmi dobře, může skrývat tu největší past. Pokud nejsme obezřetní a lákavá akční nabídka nás vyzve k rychlému rozhodnutí, může se stát, že si nevybereme výhodnou nabídku. I když si myslíme, že lepší nabídka neexistuje, doporučuje se, abychom nabídky poskytovatelů alespoň porovnali pomocí srovnávacích stránek, jako je například instacash.sk. Pokud si zvolíme sumu půjčky, dobu splácení a nabídky porovnáme podle těchto parametrů, ukazatelem RPSN můžeme vybrat tu nejvýhodnější nabídku.

Nové články

Odborný obsah