Kdo s větší pravděpodobností požádá o půjčku, muž nebo žena?

Avatar Szilárd Bodon
2019. Březen 12.

Kdo s větší pravděpodobností požádá o půjčku, muž nebo žena? Překvapující věci zjistíme, pokud začneme analyzovat, které pohlaví je náchylnější na půjčování.

Úvěry, finance, tato témata každého zajímají a jsou zdrojem předsudků. „Ženy rychleji utratí peníze“, „muži lépe vydělávají“ – toto jsou stereotypy, které každý zná a je v nich i kousek pravdy. Nebo ne?

Sotva by byla naším úkolem učinit spravedlnost v sociálních otázkách, když hledáme odpověď na otázku zda ženy nebo muži jsou náchylnější vybrat půjčku.

zena-nebo-muz
Kdo s větší pravděpodobností požádá o půjčku, muž nebo žena?

 

Uvěřili byste, že základní rozdíl v oblasti financí není sociální, ale více genetický?

Muži jsou svou povahou více náchylní riskovat. Na každou horolezkyni, extrémní sportovkyni nebo lovkyni připadá osm až deset mužů. Ženy jsou však obezřetnější při posuzování.

Na základě tohoto bychom mohli předpokládat, že muži více žádají o úvěry než ženy. Pravdou však je, že muži i ženy žádají o půjčky ve stejné míře!

 

Rozdíl mezi pohlavími se ukazuje ve způsobu využití peněz z půjčky

Mezinárodní bankovní průzkum po analýze více než 100 milionů žádostí o úvěr dospěl k závěru, že ženy použijí větší část ze svého úvěru než muži.

Více než 70 % úvěrového rámce využije 59 % žen, zatímco muži využijí jen 57 %. Zároveň 28 % mužů využije jen méně než 30 % svého úvěrového rámce, u žen tento ukazatel představuje 25 %.

 

Reklamy půjček nebo úvěrů se soustřeďují více na ženy

Můžeme tedy prohlásit, že přesto, že podle očekávání by ženy měly být opatrnější v oblasti úvěrů, je to naopak. Ony využijí svůj úvěrový rámec, zatímco muži jen v potřebné míře. Rozdíl není signifikantní, a proto bychom neměli vyvozovat nějaká jednoznačná prohlášení.

 

V oblasti managementu dluhů je rozdíl mezi muži a ženami již mnohem jednoznačnější

Konzultační společnosti tvrdí, že v oblasti managementu dluhů mají mnohem více ženských klientů.

I čísla dokazují toto tvrzení. Ve Spojených státech amerických je 63 % lidí, kteří využijí konzultační služby, ženského pohlaví. Muži méně žádají o radu, pokud jde o řízení dluhů.

 

Bankovní služby využívají ženy i muži ve stejné míře, neexistuje žádný rozdíl

Podle informací od bank jejich služby využívají ženy a muži ve stejné míře.

 

Úvěr, půjčka? Ženy hledají bezpečnější finanční produkty

Pokud jde o rodinu, ženy iniciují společná rozhodnutí v oblasti financí. Ony jsou ty, které v bance otevřou účet nebo stavební spoření pro děti.

Z tradičního modelu rodiny vyplývá i to, že ženy jsou zodpovědné za dění v rodině, a proto se zabývají řešením finančních otázek.

 

Sociální stereotypy jsou neplatné, pokud zkoumáme realitu

Na základě našich zkušeností můžeme konstatovat, že není pravda, že ženy utratí více peněz, nebo že muži jsou méně obezřetní. Faktem zůstává, že ženy rády využívají pomoc finančních expertů nebo úvěrových kalkulaček na finančních srovnávacích stránkách, pokud hledají nejvýhodnější finanční produkty.

 

Muži najdou potřebné informace na webu, ženy raději zavolají konzultanům a zeptají se telefonicky na to, co potřebují

Kalkulačky na stránkách různých finančních srovnávačů pomohou najít nejvýhodnější finanční produkt. Pokud informace není jednoznačná, poskytovatelé rádi poradí buď formou chatu, nebo i telefonicky.

Stránka instacash.sk bez ohledu na pohlaví zájemce pomůže najít nejvýhodnější online půjčku na trhu. Na stránce totiž zveřejňuje nejen nabídky finančních poskytovatelů. Slovník pojmů, vědomostní základna nebo sekce články obsahují odpovědi na různé otázky z oblasti půjček a úvěrů.

Nové články

Odborný obsah