Na co žadatelé rychlých půjček vůbec neberou zřetel

Avatar Szilárd Bodon
2019. Leden 23.

Žádání o půjčku by mělo být racionální rozhodnutí ze strany žadatele. Většina lidí si to ani důkladně nepromyslí.

Dobrá půjčka závisí od dobrého věřitele a od dobrého žadatele, budoucího dlužníka, který je zodpovědný za své finance.

 

Výšku půjčky nemusíte přehánět

Zodpovědný žadatel požádá jen o takovou částku, jakou OPRAVDU potřebuje. Mnoho

lidí si vůbec neuvědomuje, o kolik přeplatí za věc, kterou z půjčky koupí.

V životě existují situace, kdy je nezbytné požádat o půjčku, ale je nezodpovědné zaplatit z ní věci, které nepotřebujeme.

online_uver

Výběr půjčky naplánujme dopředu

Jaká je maximální výše osobního úvěru?

Rozdíl mezi bankami a nebankovními společnostmi je v tom, jakou maximální výši půjčky nabízejí. Banky jsou ochotné půjčit i do 1.000.000 Kč, zatímco nebankovní společnosti zřídka půjčí více než 3.000.000 Kč. Je mnoho lidí, kteří potřebují menší částky, 10.000-15.000 Kč, ale většina žadatelů si půjčí okolo 12.000 Kč.

 

Musíte myslet reálné, stačí si vzít tolik osobních půjček, kolik potřebujete

Možná náš příjem, nebo banka také řekla, že hodnota našich nemovitostí nabízených jako kolaterál, je vyšší než je potřebné v našem plánu, ale to není důvod k nepřiměřeným výdajům! Pojďme se podívat na základy:

Jak získat půjčku rychle?

O takzvané rychlé půjčky je možné požádat na internetu. Ve většině případů jde o online půjčku. Někdy můžeme mít peníze z takové rychlé půjčky na účtu do 10 minut. Reálnější je, že peníze dostaneme do jednoho pracovního dne.

Co banka kontroluje v žádosti o půjčku?

Nejdůležitější je, aby měl žadatel potvrzený stálý příjem. Není dobré, když je ve zkušební době nebo je začínající živnostník.

Další velkou otázkou je, do jaké míry je klient zadlužený jinde?

Banka ráda schválí úvěr existujícímu klientovi, neboť zná všechny detaily ohledně finanční situace a zvyků žadatele.

Pro externí klienty bude riziko poskytnutí větší, proto pokud banka schválí žádost, nabídnuté podmínky budou horší.

Finanční zvyky žadatele

Finanční zvyky, chování žadatele je pro banku klíčová informace. Zkoumají posledních 3 – 6 měsíců, co pravidelně kupuje, z jakých zdrojů přicházejí příjmy, jak zachází s financemi.

Mohli bychom namítnout, že jde o osobní informace, a nemáme důvod dovolit, aby neznámí lidé zjišťovali, co jsme koupili v posledním pololetí.

Ale pokud se nad tím zamyslíme, zjistíme, že banka riskuje půjčené peníze, proto si musí být jistá, že žadatel půjčku vrátí.

online_pujcky

Porovnejte půjčky různých finančních institucí, abyste udělali správnou volbu
Jakou částku měsíčního příjmu je možné utratit na splátky půjčky?

Banky při posouzení žádosti zkoumají i to, jakou částku z měsíčního příjmu bude představovat splátka požadovaného úvěru.

Obecně řečeno, banky nedovolí, aby dlužník utratil více než čtvrtinu, maximálně třetinu měsíčního příjmu na všechny úvěry dohromady. Všechny úvěry znamenají nejen půjčky, hypotéky, ale i kreditní karty atd.

Jaká je dobrá úroková sazba půjčky?

V různých inzerátech vidíme i půjčky s nulovým úrokem. Samozřejmě, tyto akce mají vždy mnoho podmínek, takže mnoho žadatelů tyto podmínky nemůže splnit.

Obecně můžeme říci, že čím kratší doba splácení, tím vyšší úrok. S dlouhou dobou splatnosti získáme zase nižší úrok, ale kvůli vysokému počtu splátek zaplatíme za půjčku mnohem více.

Proto je důležité nejprve se rozhodnout, jakou částku potřebujeme, a pak se pokusit vybrat co nejkratší dobu splacení.

Nejdůležitější je, abychom se před konečným rozhodnutím důkladně informovali.

O jakou částku můžete požádat vy?

Jak poznám nejlepší nabídku? Je možné navštívit webovou stránku každé banky a získat informace, ale my doporučujeme navštívit finanční porovnávací stránku www.instacash.cz. U nás najdete všechny potřebné informace o online půjčkách, a navíc nebudete muset strávit zbytečně mnoho času hledáním na internetu.

Nové články

Odborný obsah